Automatyzacja logistyki wewnętrznej – czy czas już zgasić światła?

REJESTRACJA

Do rozpoczęcia pozostało:

Warsztaty online

4 lutego 2021 r.

Dni
Godzin
Minut
Sekund

DNI

GODZIN

MINUT

SEKUND

O WARSZTATACH

Idea „lights out” – wyłączonego światła jest znana od dawna, lecz dotychczas dotyczyła głównie obszaru produkcji. Koncepcja „ciemnego” magazynu również nie jest nowa, ale innowacje i nowoczesne technologie wkraczające w ten obszar działań, w tym rozwój automatyzacji, ponownie wprowadziły ten pomysł na mapę wielu centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Rozwój e- i m-commerce zwiększa presję na przedsiębiorstwa, aby dostarczać towary szybciej, taniej i wydajniej. Czy metoda gaszenia świateł jest dla wszystkich, czy może zamiast próbować stworzyć kompletny obiekt z lights out, najlepiej skupić się na obszarach najlepiej przystosowanych do „ciemnej” automatyzacji? Jakie rozwiązania może zastosować przedsiębiorca, żeby jego magazyn działał sprawnie, a firma spełniała wciąż rosnące wymagania rynku?

PRELEGENCI

Łukasz Kobus

Dyrektor Produktu w WDX S.A.

Pasjonat filozofii Crown. Ekspert VNA, praktyk, wdrożeniowiec. Prelegent na różnych konferencjach oraz eventach. Odpowiedzialny za implementację złożonych systemów transportowych w największych firmach logistycznych w Polsce.

Robert Kosicki

Menedżer Logistyk w WDX S.A.

Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem, integracją i wdrażaniem automatycznych linii transportu wewnętrznego w zakładach produkcyjnych i magazynach wielu branż takich jak spożywcza, motoryzacyjna, meblarska, AGD, logistyczna. Najdłuższa pojedyncza linia transportowa wdrożona przez Roberta ma długość trzech boisk piłkarskich. Realizował projekty w Polsce, Niemczech, Rumunii, Ukrainie, Rosji i Białorusi.

Krzysztof Jeliński

Dyrektor Regionu Południe SJB Magazyny w WDX S.A.

Absolwent Politechniki Śląskiej na wydziale Transportu oraz Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Od blisko 10 lat wdraża systemy intralogistyczne. Prelegent na różnego rodzaju eventach i konferencjach – praktyk, pasjonat.

Wiktor Żuchowski

Główny specjalista w zakresie gospodarki magazynowej w Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania oraz wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w konsultingu logistycznym - project manager lub wykonawca wielu projektów dotyczących głównie usprawniania procesów magazynowania oraz projektów dotyczących budowy - rozbudowy magazynów, centrów dystrybucji.

Logistics Expert, Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

Praktyk i menedżer z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży logistycznej zajmujący stanowiska Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu w firmach logistycznych oraz Agencji Pracy Tymczasowej, doktor nauk technicznych z zakresu systemów symulacyjnych w transporcie, absolwent studiów MBA programu Trent University-Nottingham UK, Kierownik Centrum Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania, Adiunkt w Wyższej Szkole Logistyki, ekspert z zakresu cyfryzacji łańcuchów dostaw, autor wielu publikacji, posiadający wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, autor wielu artykułów naukowych z zakresu stosowania metod optymalizacyjnych w procesach projektowych oraz cyfryzacji łańcuchów dostaw.

Adiunkt Katedra Systemów Informatycznych i Technologii Cyfrowych, Wyższa Szkoła Logistyki

dr inż. Waldemar Osmólski

Mikołaj Ruta

Dyrektor ds. Innowacji i R&D, WDX S.A. Engineer 4.0, Manager 4.0, Ekspert Polskiego Stowarzyszenia Managerów Logistyki

Mikołaj Ruta jest twórcą wielu wynalazków chronionych prawem patentowym i nagradzanych w licznych konkursach. Ukończył AGH, ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów badawczo rozwojowych w obszarach INDUSTY 4.0. tj. automatyzacja, optymalizacja procesów produkcyjnych wraz z obszarami kompletnego łańcucha dostaw. Posiada rzadko spotykane połączenie wiedzy oraz doświadczenia biznesowo- inżynierskiego, co pozwala pozwala na szybką i trafną diagnozę zagadnień na styku tych dyscyplin.

AGENDA

Magazyn w cyfrowym świecie logistyki

9:00-10:00

Wszelkie działania współczesnych łańcuchów dostaw, a w szczególności nowoczesnych ekosystemów logistycznych, opierają się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań z zakresu daleko posuniętej cyfryzacji przestrzeni gospodarczej każdego przedsiębiorstwa. Są to elementy ściśle związane z takimi pojęciami jak Przemysł 4.0, czy też Logistyka 4.0. Czym tak naprawdę jest ostatnie z tych pojęć i jaki ma wpływ na całokształt funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw pod kątem automatyzacji procesu magazynowania?

dr inż. Waldemar Osmólski

Rosnące koszty kupna lub wynajmu powierzchni magazynowych powodują, że przedsiębiorstwa zaczynają szukać oszczędności. Dlatego producenci maszyn i urządzeń intralogistycznych zaczęli proponować rozwiązania, które te oszczędności zapewnią. Jednym z takich rozwiązań jest wózek widłowy w podnoszoną kabiną operatora przeznaczony do manewrowania w bardzo wąskich alejkach (tzw. VNA) i kompletacji towarów nawet na wysokości 15 m. Dzięki właściwościom wózków systemowych, przedsiębiorcy mogą w łatwy sposób częściowo zautomatyzować procesy składowania i kompletacji.

10:00-11:00

Łukasz Kobus

Semi-automatyzacja składowania z wykorzystaniem wózka systemowego

Jak pokonać ograniczenia w automatyzacji transportu międzyoperacyjnego? Windy, obrotnice, wózki transferowe, AGV

11:00-12:00

Próba zautomatyzowania procesów magazynowych często ujawnia ograniczenia przedsiębiorstwa do wdrożenia niektórych rozwiązań. Nasi eksperci pokazują jak te ograniczenia pokonywać przy zastosowaniu dostępnych na rynku urządzeń i sprawić, aby procesy przebiegały sprawnie, szybko i bezpiecznie.

Robert Kosicki

Automatyzacja strefy przeładunku.
Dla kogo jest Q-Loader?

12:00-13:00

Dla firm dystrybucyjnych prędkość załadunku i rozładunku ciężarówek ma duży wpływ na koszty. Szybkość załadunku determinuje wielkość wysyłki i dzienną częstotliwość transportu oraz wielkość niezbędnej floty. Im szybciej może być załadowana i rozładowana ciężarówka, tym więcej ładunków na godzinę może opuścić magazyn lub zostać do niego przyjętych i tym więcej towarów przepłynie przez łańcuch dostaw każdego dnia. Duże Centra Dystrybucyjne już sięgają po rozwiązania logistyki 4.0. jakim jest Q-Loader.

Mikołaj Ruta

Automatyzacja gęstego składowania palet - możliwości

13:00-14:00

Magazyny i centra dystrybucyjne muszą być elastyczne. Palącym i głównym problemem jest deficyt powierzchni. Dlatego wiele magazynów i centrów dystrybucji buduje regały wyżej i odblokowuje dostępną przestrzeń pionową, stosując jednocześnie rozwiązania automatyczne. Podczas warsztatu dowiemy się jak optymalnie wyposażyć magazyn i w jaki sposób zautomatyzować samo składowanie towarów.

Krzysztof Jeliński

Magazyny inteligentne (smart) - czy kiedyś zgasimy światło?

14:00-15:00

Coraz wyższe zapotrzebowanie na poprawę efektywności operacji magazynowych sprawia, że administratorzy magazynów nierzadko zastanawiają się, jak wdrożyć i wykorzystać zautomatyzowane systemy i technologie w swoich magazynach. W miarę postępu technologii, można spodziewać się automatyzacji coraz większej liczby pojedynczych operacji, jak i całych procesów magazynowania. Jednym z możliwych sposobów, w jaki administratorzy magazynów mogą poprawić wydajność, jest wdrożenie idei „lights out”. Podczas wystąpienia prelegent wyjaśni czy, w jakich obszarach i w jakim celu zgasić światła?

Wiktor Żuchowski

CHOOSE A PLAN

A few words about your product/offer. Focus on the benefits not the features. Explain how your product will improve your customer's life.

DARMOWA REJESTRACJA

ul Pniewskiego 18
60-692 Poznań
NIP: 972-124-23-01
REGON: 302312600

Grzegorz Rosiński

redaktor naczelny

Szymon Drobina
Project Manager

Marcin Haremza

Event Manager