Automatyzacja logistyki wewnętrznej – czy czas już zgasić światła?
Do rozpoczęcia pozostało:
Warsztaty online
4 lutego 2021 r.
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND
O WARSZTATACH
Idea „lights out” – wyłączonego światła jest znana od dawna, lecz dotychczas dotyczyła głównie obszaru produkcji. Koncepcja „ciemnego” magazynu również nie jest nowa, ale innowacje i nowoczesne technologie wkraczające w ten obszar działań, w tym rozwój automatyzacji, ponownie wprowadziły ten pomysł na mapę wielu centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Rozwój e- i m-commerce zwiększa presję na przedsiębiorstwa, aby dostarczać towary szybciej, taniej i wydajniej. Czy metoda gaszenia świateł jest dla wszystkich, czy może zamiast próbować stworzyć kompletny obiekt z lights out, najlepiej skupić się na obszarach najlepiej przystosowanych do „ciemnej” automatyzacji? Jakie rozwiązania może zastosować przedsiębiorca, żeby jego magazyn działał sprawnie, a firma spełniała wciąż rosnące wymagania rynku?
PRELEGENCI
Łukasz Kobus
Dyrektor Produktu w WDX S.A.
Pasjonat filozofii Crown. Ekspert VNA, praktyk, wdrożeniowiec. Prelegent na różnych konferencjach oraz eventach. Odpowiedzialny za implementację złożonych systemów transportowych w największych firmach logistycznych w Polsce.
Robert Kosicki
Menedżer Logistyk w WDX S.A.
Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem, integracją i wdrażaniem automatycznych linii transportu wewnętrznego w zakładach produkcyjnych i magazynach wielu branż takich jak spożywcza, motoryzacyjna, meblarska, AGD, logistyczna. Najdłuższa pojedyncza linia transportowa wdrożona przez Roberta ma długość trzech boisk piłkarskich. Realizował projekty w Polsce, Niemczech, Rumunii, Ukrainie, Rosji i Białorusi.
Krzysztof Jeliński
Dyrektor Regionu Południe SJB Magazyny w WDX S.A.
Absolwent Politechniki Śląskiej na wydziale Transportu oraz Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Od blisko 10 lat wdraża systemy intralogistyczne. Prelegent na różnego rodzaju eventach i konferencjach – praktyk, pasjonat.
Wiktor Żuchowski
Główny specjalista w zakresie gospodarki magazynowej w Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania oraz wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w konsultingu logistycznym - project manager lub wykonawca wielu projektów dotyczących głównie usprawniania procesów magazynowania oraz projektów dotyczących budowy - rozbudowy magazynów, centrów dystrybucji.
Logistics Expert, Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
Praktyk i menedżer z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży logistycznej zajmujący stanowiska Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu w firmach logistycznych oraz Agencji Pracy Tymczasowej, doktor nauk technicznych z zakresu systemów symulacyjnych w transporcie, absolwent studiów MBA programu Trent University-Nottingham UK, Kierownik Centrum Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania, Adiunkt w Wyższej Szkole Logistyki, ekspert z zakresu cyfryzacji łańcuchów dostaw, autor wielu publikacji, posiadający wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, autor wielu artykułów naukowych z zakresu stosowania metod optymalizacyjnych w procesach projektowych oraz cyfryzacji łańcuchów dostaw.
Adiunkt Katedra Systemów Informatycznych i Technologii Cyfrowych, Wyższa Szkoła Logistyki
dr inż. Waldemar Osmólski
Mikołaj Ruta
Dyrektor ds. Innowacji i R&D, WDX S.A. Engineer 4.0, Manager 4.0, Ekspert Polskiego Stowarzyszenia Managerów Logistyki
Mikołaj Ruta jest twórcą wielu wynalazków chronionych prawem patentowym i nagradzanych w licznych konkursach. Ukończył AGH, ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów badawczo rozwojowych w obszarach INDUSTY 4.0. tj. automatyzacja, optymalizacja procesów produkcyjnych wraz z obszarami kompletnego łańcucha dostaw. Posiada rzadko spotykane połączenie wiedzy oraz doświadczenia biznesowo- inżynierskiego, co pozwala pozwala na szybką i trafną diagnozę zagadnień na styku tych dyscyplin.
AGENDA
Magazyn w cyfrowym świecie logistyki
9:00-10:00
Wszelkie działania współczesnych łańcuchów dostaw, a w szczególności nowoczesnych ekosystemów logistycznych, opierają się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań z zakresu daleko posuniętej cyfryzacji przestrzeni gospodarczej każdego przedsiębiorstwa. Są to elementy ściśle związane z takimi pojęciami jak Przemysł 4.0, czy też Logistyka 4.0. Czym tak naprawdę jest ostatnie z tych pojęć i jaki ma wpływ na całokształt funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw pod kątem automatyzacji procesu magazynowania?
dr inż. Waldemar Osmólski
Rosnące koszty kupna lub wynajmu powierzchni magazynowych powodują, że przedsiębiorstwa zaczynają szukać oszczędności. Dlatego producenci maszyn i urządzeń intralogistycznych zaczęli proponować rozwiązania, które te oszczędności zapewnią. Jednym z takich rozwiązań jest wózek widłowy w podnoszoną kabiną operatora przeznaczony do manewrowania w bardzo wąskich alejkach (tzw. VNA) i kompletacji towarów nawet na wysokości 15 m. Dzięki właściwościom wózków systemowych, przedsiębiorcy mogą w łatwy sposób częściowo zautomatyzować procesy składowania i kompletacji.
10:00-11:00
Łukasz Kobus
Semi-automatyzacja składowania z wykorzystaniem wózka systemowego
Jak pokonać ograniczenia w automatyzacji transportu międzyoperacyjnego? Windy, obrotnice, wózki transferowe, AGV
11:00-12:00
Próba zautomatyzowania procesów magazynowych często ujawnia ograniczenia przedsiębiorstwa do wdrożenia niektórych rozwiązań. Nasi eksperci pokazują jak te ograniczenia pokonywać przy zastosowaniu dostępnych na rynku urządzeń i sprawić, aby procesy przebiegały sprawnie, szybko i bezpiecznie.
Robert Kosicki
Automatyzacja strefy przeładunku.
Dla kogo jest Q-Loader?
12:00-13:00
Dla firm dystrybucyjnych prędkość załadunku i rozładunku ciężarówek ma duży wpływ na koszty. Szybkość załadunku determinuje wielkość wysyłki i dzienną częstotliwość transportu oraz wielkość niezbędnej floty. Im szybciej może być załadowana i rozładowana ciężarówka, tym więcej ładunków na godzinę może opuścić magazyn lub zostać do niego przyjętych i tym więcej towarów przepłynie przez łańcuch dostaw każdego dnia. Duże Centra Dystrybucyjne już sięgają po rozwiązania logistyki 4.0. jakim jest Q-Loader.
Mikołaj Ruta
Automatyzacja gęstego składowania palet - możliwości
13:00-14:00
Magazyny i centra dystrybucyjne muszą być elastyczne. Palącym i głównym problemem jest deficyt powierzchni. Dlatego wiele magazynów i centrów dystrybucji buduje regały wyżej i odblokowuje dostępną przestrzeń pionową, stosując jednocześnie rozwiązania automatyczne. Podczas warsztatu dowiemy się jak optymalnie wyposażyć magazyn i w jaki sposób zautomatyzować samo składowanie towarów.
Krzysztof Jeliński
Magazyny inteligentne (smart) - czy kiedyś zgasimy światło?
14:00-15:00
Coraz wyższe zapotrzebowanie na poprawę efektywności operacji magazynowych sprawia, że administratorzy magazynów nierzadko zastanawiają się, jak wdrożyć i wykorzystać zautomatyzowane systemy i technologie w swoich magazynach. W miarę postępu technologii, można spodziewać się automatyzacji coraz większej liczby pojedynczych operacji, jak i całych procesów magazynowania. Jednym z możliwych sposobów, w jaki administratorzy magazynów mogą poprawić wydajność, jest wdrożenie idei „lights out”. Podczas wystąpienia prelegent wyjaśni czy, w jakich obszarach i w jakim celu zgasić światła?
Wiktor Żuchowski
CHOOSE A PLAN
A few words about your product/offer. Focus on the benefits not the features. Explain how your product will improve your customer's life.
DARMOWA REJESTRACJA