LOGISTYKA NOWEJ GENERACJI

TECHNOLOGIE + DANE
= BEZKONKURENCYJNE
ŁAŃCUCHY DOSTAW

25 listopada 2021

10:00 - 14:30

Konferencja online

Aktualna
wiedza

Sprawdzona formuła

+10

NARZĘDZIOWYCH PRELEKCJI

Dołącz TERAZ!

+150

PRAKTYKÓW
Z BRANŻY

Biznesowe dyskusje i rozmowy

SATYSFAKCJI

100%

O KONFERENCJI

Kolejna edycja konferencji Digital Supply Chain zabierze Was do pasjonującego świata digitalizacji łańcuchów dostaw. Każde przedsiębiorstwo szuka przewag konkurencyjnych na coraz trudniejszym rynku, a pejzaż gospodarczy wymusza na organizacjach ciągłe wdrażanie innowacji. Według wielu praktyków odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku jest odpowiednie wykorzystanie danych oraz nowych technologii. Podczas Digital Supply Chain 2021 dowiecie się, jak zbierać, analizować i konwertować informacje na szybsze, bezpieczniejsze oraz bardziej elastyczne łańcuchy dostaw.

Zarejestruj się

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ?

Cyfrowa informacja w łańcuchu dostaw, czyli jak w logistyce pozbyć się papieru?

Cyfryzacja łańcuchów dostaw to zjawisko, o którym nie da się nie słyszeć. Firmy tworzące ogniwa łańcuchów coraz powszechniej i z większym przekonaniem stosują rozwiązania z zakresu digitalizacji, by usprawnić przepływ towarów i towarzyszących ich informacji. Jakie komunikaty elektroniczne mają największy potencjał usprawnienia działań logistycznych? Czy… a właściwie o ile dokument elektroniczny jest lepszy od tego papierowego? Na te i podobne pytania autorzy odpowiedzą, dzieląc się swoimi doświadczeniami współpracy z przedsiębiorstwami, które już dawno dostrzegły, że cyfrowa informacja sprzyja efektywnej logistyce.

Marta Cudziło – Kierownik Centrum Logistyki, ILiM Łukasiewicz

Adam Koliński – Główny Specjalista ds. Rozwoju Logistyki, ILiM Łukasiewicz

Cyfrowe zarządzanie łańcuchami dostaw w erze deficytów – czasu, przewidywalności, strategii, zasobów, uwagi klienta

Zarządzanie łańcuchami dostaw staje się coraz trudniejsze. Jako menedżerowie logistyki stykamy się z kolejnymi problemami oraz wyzwaniami. Szansą na stabilizację stają się cyfrowe narzędzia, które mogą stanowić wsparcie w różnych obszarach naszej działalności.

Przemysław Piętak – Supply Chain Advisory Director, CBRE Sp. z.o.o

Integracja i współpraca systemów IT w łańcuchu dostaw

U podstaw innowacyjnych oraz nowoczesnych łańcuchów dostaw leży zintegrowane planowanie oparte o takie technologie, jak big data oraz internet of things.

Piotr Susz, Co-Founder 2PLOG

Jak skrócić długość ścieżek kompletacyjnych o 30% dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji?

Dynamiczny wzrost zakupów online wymusza konieczność optymalizacji rozwiązań logistycznych i informatycznych mających na celu sprostanie nowym oczekiwaniom klientów bez uszczerbku na jakości i przede wszystkim szybkości obsługi zamówień internetowych. System WMS musi wyznaczyć optymalną trasę przejścia dla kilkudziesięciu lokacji pickingowych. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się proste, w rzeczywistości stanowi istotny problem dla matematyków od lat. Przedstawimy rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, które pozwala skrócić długość ścieżek kompletacyjnych o 30%.

Jerzy Danisz, WMS Center Competence Manager, PSI Polska

Inteligentne magazyny podstawą cyfrowych łańcuchów dostaw - koncepcja Warehouse 4.0 w magazynach Grupy x-kom

Automatyzacja i robotyzacja magazynu to zagadnienia znane każdemu menedżerowi łańcucha dostaw. Nowe technologie dają nam jednak znacznie szersze możliwości, które sprawią, że nasze magazyny staną się naprawdę inteligentne. O inicjatywach x-kom w tym zakresie, spiętych nazwą Warehouse 4.0, opowie Karol Robaczewski, Dyrektor Centrum Dystrybucji Grupy x-kom.

Karol Robaczewski, Dyrektor Centrum Dystrybucji Grupy x-kom

Działanie w oparciu o dane. Jak budować relacje biznesowe i optymalizować działania floty przy wsparciu telematyki?

W dojrzałym przedsiębiorstwie każde działanie powinno być oparte o przesłanki wynikające z analizy konkretnych informacji. Wielu bardzo szczegółowych danych dostarcza między innymi telematyka.

Piotr Czajka, Direct Sales Manager, Webfleet Solutions Poland & EE

Więcej niż magazyn, czyli o automatyzacji rejestracji procesów logistycznych oraz intralogistycznych na przykładzie producenta wody mineralnej

Świat, w którym towar w operacjach logistycznych jest automatycznie skanowany i ewidencjonowany, bez konieczności ręcznej weryfikacji, jest na wyciągnięcie ręki. A to wszystko za sprawą bramek skanujących Rewista Gate Control, będących doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzyjna identyfikacja przemieszczających się przedmiotów lub osób. Na przykładzie jednego z największych producentów wody w Polsce dowiesz się ile czasu i oszczędności zyskano dzięki systemowi automatycznych bramek skanujących.

Marek Kuropieska, Prezes Zarządu Aspekt Sp. z o.o

Algorytmy optymalizujące dostawy ostatniej mili, czyli jak pogodzić oczekiwania klienta z możliwościami kuriera?

Dynamiczny wzrost transakcji e-commerce zmusza firmy kurierskie do poszukiwanie różnych rozwiązań wspomagających efektywność operacji przy jednoczesnym wzroście oczekiwań ze strony konsumentów. Jak podołać zadaniu, które nie jest proste i łatwe w czasach, gdy brakuje wykwalifikowanej kadry, a w szczególności kierowców? Jaki wpływ na nasze środowisko mają konwencjonalne metody dostaw w porównaniu z coraz popularniejszą dostawą OOH (poza domem)? Czy, a jeżeli tak to, kiedy znikną z ulic miast setki samochodów dostawczych mijających się na każdym skrzyżowaniu?

Mirek Gral, Wiceprezes, Partner w Last Mile Experts

Cross border e-commerce – jak standardy GS1 pomagają w handlu i logistyce

Rozszerzenie działalności internetowej na nowe rynki pociąga za sobą wiele wyzwań o charakterze logistycznym, prawnym i finansowym. Istotne zmiany, które dotknęły naturę handlu, skutkują pojawianiem się nowych jego modeli, w tym handlu międzynarodowego, który coraz szerzej prowadzony jest w przestrzeni wirtualnej. Jednym z takich nowych zjawisk jest transgraniczny handel elektroniczny (cross-border e-commerce, CBEC).

Agata Horzela, Menedżer ds. standardów GS1 w TSL / T&L Manager

Magdalena Krasoń-Wałęsiak, Menedżer ds. eCommerce

Biorę udział!

AGENDA WYDARZENIA

dni
godzin
minut
sekund

Liczba miejsc jest ściśle ograniczona!

Dołącz TERAZ!

REJESTRACJA

PARTNERZY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

ul. Heleny Szafran 6

60-693 Poznań
NIP: 972-124-23-01
REGON: 302312600

ORGANIZATORZY

Dominik Jańczak
Redaktor Naczelny

Szymon Drobina

Brand Manager