EDYCJA 2023

NOWE OBLICZA

LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ

21 września 2023

9:00 - 17:00

IconIcon

Hotel Vienna House
by Wyndham Andel's

ul. Ogrodowa 17, 91-065 Łódź

SPRAWDŹ PROGRAM

Status quo łańcucha dostaw jeszcze nigdy nie zmieniał się tak szybko. Tylko od nas zależy, czy z kryzysów, które są za nami, a także z tych, które dopiero nas czekają, wyjdziemy silniejsi, czy nie.

Na konferencji „Logistic & Warehouse Trends”, na którą zapraszamy menadżerów i specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie logistyką, magazynami, dystrybucją oraz transportem, porozmawiamy o najnowszych branżowych trendach, zbliżających się zagrożeniach, a także szansach na rozwój i optymalizację różnych aspektów naszej działalności.


Jako redakcja magazynu „Logistics Manager” zadbamy o to, aby dostarczyć Wam jak najbardziej aktualną i narzędziową wiedzę opartą na doświadczeniach zaprawionych w wielu bojach praktyków logistyki. Spotkajmy się i porozmawiajmy o przyszłości łańcuchów dostaw!

21 WRZEŚNIA 2021 r.

HOTEL NOVOTEL, ŁÓDŹ

LOGISTIC AND WAREHOUSE TRENDS

CO ZYSKUJESZ, BĘDĄC NA KONFERENCJI?

Wysłuchasz najlepszych w swoich fachu praktyków i ekspertów wskazujących innowacyjne drogi do optymalizacji logistyki

EKSPERCI I PRAKTYCY

WIEDZA I BENCHMARKING

Poznajesz trendy, jakie usprawniają i ulepszają logistykę, magazynowanie i łańcuch dostaw

NETWORKING

Nawiążesz interesujące kontakty biznesowe i branżowe, które mogą zaowocować ciekawą i długotrwałą współpracą oraz mogą zainspirować do zmian i rozwoju

Możesz podyskutować z prelegentami, zadać im pytania, włączyć się do dyskusji panelowych

DYSKUSJE I ROZMOWY

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS KONFERENCJI:

Zapewniamy odpowiednią ilość miejsc siedzących oraz zadbamy o zapewnienie dystansu pomiędzy uczestnikami - 1,5 m

zgodne z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego

Hotel, w którym odbywa się wydarzenie wyposażony jest w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk

Pomieszczenia, w których będzie odbywać się konferencja będą regularnie wietrzone a powierzchnie wspólne będą regularnie czyszczone

Weryfikacja uczestników odbędzie się bezdotykowo tj. w formie elektronicznej

Przerwy kawowe oraz lunch będą podane zgodnie z aktualnymi wymogami bezpieczeństwa

PROGRAM

CASE STUDY: „Bliźniak cyfrowy” pomaga optymalizować automatyczne instalacje magazynowe w największym w Europie centrum dystrybucyjnym sieci sklepów Rossmann

Automatyczne instalacje magazynowe osiągnęły dziś tak wysoki poziom zaawansowania, że dotychczasowe metody analityczne, optymalizacyjne i wiedza operacyjna użytkowników bardzo często nie pozwalają już na pełne wykorzystanie ich potencjału. Szansą na krok milowy w tworzeniu możliwych scenariuszy odnośnie ich funkcjonowania jest pojęcie „bliźniaka cyfrowego”, które w ostatnim czasie bardzo wyraźnie zaznacza swoje miejsce w dyskusjach na temat przyszłości logistyki. Problematyka zostanie omówiona na przykładzie największego centrum dystrybucyjnego sieci sklepów Rossmann w Europie.

Czy dyrektorzy logistyki przygotowują swoje firmy na konsekwencje pakietu mobilności?

Czy managerowie logistyki w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych i logistycznych są przygotowani na wzrost stawek frachtowych w związku z wejściem w życie najboleśniejszych regulacji Pakietu Mobilności? Wspomniane zmiany są nieuchronne, ale mamy jeszcze czas, aby odpowiednio przystosować do nich kontrolowane przez nas łańcuchy dostaw i zoptymalizować koszty. Prezentacja wyników ankiety, którą przeprowadzili red. Marek Loos i Grzegorz S. Woelke dla magazynów „Transport Manager” & „Logistics Manager” wśród zleceniodawców transportu drogowego.

Zastanawiałeś się, gdzie postawić magazyn dla mniejszej firmy, ale uważasz, że zabiją Cię potencjalne koszty inwestycji wokół dużych miast? A może nie wiesz, który samorząd jest Tobie przychylny i jak z nim rozmawiać? Odpowiedzią niech będzie nowy trend w lokalizacji magazynów dla małych oraz średnich firm. Dlaczego mniejsze firmy powinny korzystać z mniejszych miejscowości? Jakie są wady, a jakie zalety takiego rozwiązania i jakie kroki należy podjąć, by znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie, a następnie wcielić je w życie? Trwa czas zmian w podejściu do zasobów i tylko od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz. Bo łatwych rozwiązań już nie ma albo... są bardzo kosztowne.

Zasoby kształtują trendy. O tendencjach w lokalizacji centrów dystrybucyjnych oraz obiektów magazynowych dla średnich i małych firm – nie tylko logistycznych

Rynek usług kurierskich rośnie w rekordowym tempie. Naturalnie zwiększają się również możliwości wyboru sposobu dostarczenia/odbioru przesyłek, co stymuluje rozwój PUDO (alternatywnych punktów podjęć i doręczeń) oraz (APM) automatów paczkowych. Jak kształtuje się relacja dostaw typu out of home i kosztów oraz organizacji tzw. ostatniej mili, czyli pierwszego zetknięcia się kupującego z zamawianym produktem?

Out of Home in Last Mile Delivery

Zmiany są nieuniknione, szczególnie w branży logistycznej. Niektóre z nich kształtują się w drodze powolnej ewolucji, inne są efektem gwałtownych zmian, które błyskawicznie zagarniają cały rynek. Trendy takie jak quick commerce, dark stores i recommerce mają potencjał na trwałe zakorzenienie się w myśleniu o logistyce… jeśli nie chcesz zostać w tyle, zdecydowanie powinieneś je poznać.

Najnowsze trendy w e-commerce: quick commerce, dark stores, recommerce

Emergency logistics to reagowanie na krytyczne, niespodziewane zdarzenia zakłócające funkcjonowanie łańcuchów dostaw. Mogą one powstać podczas procesów produkcji, zaopatrzenia lub dystrybucji i wymagają jak najszybszej reakcji, która polega na likwidacji skutków takich zdarzeń. A jest ich tym więcej, im bardziej napięte i zglobalizowane (wydłużone) są łańcuchy dostaw.

Łańcuchy dostaw a sytuacje krytyczne – o działaniu operatorów emergency

Grzegorz Woelke, niezależny komentator ekonomiczny specjalizujący się w problematyce łańcuchów dostaw

Eksperci z Metroplan Polska oraz Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska

Beniamin Matecki, niezależny konsultant logistyczny

Mirek Gral, Last Mile Experts

Marta Cudziło, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

Adam Komorowski, EAS Poland
Robert Sadowski, Sawa Logistics

Marek Loos, Transport Manager

Sebastian Chrzanowski-Sawicki, TROAX

Człowiek – najważniejsze ogniwo w naszym biznesie

DEBATA: Zagrożenia, trendy, krytyczność – o czym powinien pamiętać logistyk w dzisiejszych czasach?

Mariusz Gerałtowski, Prezes Zarządu PSML

Wierząc w wysoki potencjał młodego pokolenia, PSML wychodzi z inicjatywą Talent PSML, która ma stanowić alternatywne podejście do systemu edukacji, obejmując przy tym identyfikację talentów i redukcję barier technologicznych. W dialogu z partnerami Top Young 100 został poruszony temat elastyczności, a uczestnicy Top Young 100 spostrzegli potencjał we współdzieleniu się pracownikami na umowie o pracę, co stało się inspiracją do rozpoczęcia Kampanii niezwalniam.pl, a w dalszych krokach również powstania platformy niezwalniam.pl.

Od rozwoju talentów, po bitwę o pracowników i unikalne zasoby - przygotuj się na otwarty rynek pracy

JACEK FABER

SEIFERT POLSKA

Dyrektor Handlowy

Uczestnicy:

Piotr Jagiełło, SCHAHLLED LIGHTIN GMBH

Modernizacje oświetlenia magazynów: 90% oszczędności + korzyści komplementarne

Dobrze przygotowany projekt oświetlenia dzieli się przynajmniej na kilka etapów: audyt, analiza ekonomiczna, projekt oświetlenia, montaż lamp i instalacji elektrycznej, kalibracja sensorów. Tylko wtedy można osiągnąć maksymalną redukcję kosztów, respektując jednocześnie przepisy BHP.


Rozwój technologii IoT LED natomiast, sprawia że korzyści projektów modernizacyjnych oświetlenia wykraczają poza samo obniżenie kosztów energii... Zapraszam do wspólnej analizy kilku przypadków.

Praktyczne aspekty robotyzacji magazynów e-commerce.

Rozwój rynku e-commerce w Polsce i na świecie wymusza konieczność zwiększania powierzchni magazynowych, a co za tym idzie zapewnienie jej obsługi. Przy ograniczonych zasobach ludzkich, a także rosnącej konkurencyjności, nieuniknione jest podnoszenie poziomu automatyzacji i robotyzacji. Naprzeciw powyższym wyzwaniom wychodzą roboty mobilne, realizujące ideę transportu goods-to-person, zaprojektowane przez firmę HIK Robotics,
a wdrażane z sukcesem przez firmę Lean-Tech sp. z o. o. na terenie całej Europy.

Jakub Malewicz, Lean-Tech

KRZYSZTOF SZAFRANIEC

LEAN-TECH

Członek Zarządu

Wiele firm w dziedzinie bezpieczeństwa stosuje podobne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Podobne, nie oznacza tak samo bezpieczne dla pracownika. Coraz częściej doświadczamy tego, że klienci wybierają produkty profesjonalnych dostawców.


Cyfryzacja ma coraz większy wpływ na klientów, chcą oni otrzymywać oferty zdigitalizowane, ułatwiające weryfikację i podjęcie decyzji zakupowej. Wszystkie te zmiany w dużym stopniu wpływają na strategię zakupową, która również zmienia się z postępem technicznym. Wszystko to oferuje też Troax w ramach standardowej usługi.


Troax jako jedyna spółka na świecie spełniająca wytyczne Europejskiej Dyrektywy Maszynowej, norm ISO i uderzeniowych testów wytrzymałościowych. Zarówno w zabezpieczeniu procesów produkcji, jak i w szeroko pojętym zabezpieczeniu regałów oraz zautomatyzowanego magazynu. Nie ma drugiego producenta wygrodzeń na świecie, który tak kompleksowo podchodzi do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Dla nas człowiek jest najważniejszy. O tym jak to robimy w praktyce, jak chronimy ludzkie życie w oparciu o najwyższe standardy opowiem podczas naszego spotkania w Łodzi.

Kompetencje miękkie w logistyce – kluczowe obszary w budowaniu efektywnego zespołu

Dobrze skonstruowane procesy sprawdzą się najlepiej, gdy realizują je zmotywowani ludzie.

O największych wyzwaniach dotyczących zarządzania zespołem, mających wpływ na możliwość raportowania coraz lepszych wyników.

Bartosz Zakrzewski, Ekspert w zarządzaniu logistyką

PIOTR PIENIĄŻEK

ORANGE POLSKA

Kierownik Wydziału Transportu
i Logistyki Zwrotów

Jak technologia mobilna może zmodernizować działalność w T&L?

Ponad 58% respondentów z branży transportowo-logistycznej twierdzi, że dzięki wprowadzeniu strategii mobility-first zwiększyła się produktywność, a co za tym idzie, zmniejszyły się koszty. 49% stwierdziło, że technologia, której używają jest przestarzała i powoduje opóźnienie procesów. Platforma SOTI One dzięki swoim rozwiązaniom pozwala mieć pełną kontrolę nad urządzeniami mobilnymi w firmie i pozwala doskonale zarządzać łańcuchem dostaw.

Kazimierz Tomczyk, SOTI

Automatyczne systemy magazynowe - stabilizacja dostaw, optymalizacja produkcji i kosztów

Inwestycja w zautomatyzowane systemy magazynowe ASRS jako odpowiedź na potrzeby utrzymania stałości dostaw przy rosnącej szybkości i różnorodności produkcji wraz

z minimalizowaniem kosztów produkcyjnych - na podstawie projektów w branży automotive.

Jerzy Greblicki, AIUT

Krzysztof Stachowicz, AIUT

Automatyzacja procesów magazynowych w praktyce - eCommerce/Retail/CD multi-Channell. Trendy technologiczne i case study.

Dariusz Szymański, LOGISYSTEM

Grywalizacja, jako nowy czynnik podnoszenia efektywności outsourcingu procesowego

Rafał Mikuła, Human Group

AGENDA

PRELEGENCI

MIREK GRAL

LAST MILE EXPERTS

Independent Business Consultant

BENIAMIN D. MATECKI

Niezależny konsultant logistyczny

GRZEGORZ WOELKE

Niezależny komentator ekonomiczny specjalizujący się w problematyce łańcuchów dostaw

MARTA CUDZIŁO

ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT LOGISTYKI

I MAGAZYNOWANIA

Kierownik Centrum Logistyki

ADAM KOMOROWSKI

EAS POLAND

Dyrektor zarządzający

ROBERT SADOWSKI

SAWA LOGISTICS

CEO

SEBASTIAN CHRZANOWSKI-SAWICKI

TROAX

Dyrektor Zarządzający/Prokurent

MARIUSZ GERAŁTOWSKI

PSML

Prezes Zarządu

DARIUSZ SZYMAŃSKI

LOGISYSTEM

Prezes

SCHAHLLED LIGHTIN GMBH

Country Manager

PIOTR JAGIEŁŁO

JAKUB MALEWICZ

LEAN-TECH

Dyrektor Działu Robotyki i IT

BARTOSZ ZAKRZEWSKI

Ekspert w zarządzaniu logistyką

SOTI

Account Maganer

KAZIMIERZ TOMCZYK

AIUT

JERZY GREBLICKI

Doradca Zarządu ds. Przemysłu 4.0

KRZYSZTOF STACHOWICZ

AIUT

Kierownik Sekcji ASRS

HUMAN GROUP

Dyrektor ds Logistyki

RAFAŁ MIKUŁA

PRELEGENCI

ARTUR OLEJNICZAK

ART OF COMMUNICATION

właściciel

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

MARIUSZ KAZIMIERCZAK

GEIS PL

dyrektor sprzedaży

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

ANNA MAZUR

PANASONIC MARKETING EUROPE GMBH

Key Account Manager

JOANNA CZERSKA

LEANQ TEAM

prezes zarządu,

dyrektor merytoryczny

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

MARIUSZ PUTO

MANTIS POLSKA

General Manager

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

KRZYSZTOF ROSZYK

M.B.B. LOGISTICS

dyrektor operacyjny

JACEK OLSZEWSKI

MIEBACH CONSULTING

Principal

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

SŁAWOMIR RAJCH

CORDIS LOGISTIC

dyrektor logistyki e-commerce

RADOSŁAW GŁUSZKIEWICZ

ZETES

Head of Office

WIĘCEJ O PRELEGENCIE

dyrektor sprzedaży

EUROPA SYSTEMS

ROBERT JASTRZĘBSKI

NORBERT BOGUCKI

BESTWAY CONSULTING

CEO

PARTNERZY

TRENDY W LOGISTYCE I MAGAZYNOWANIU,

KTÓRE MUSISZ ZNAĆ

WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI DLA MENEDŻERÓW LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA

DARMOWA REJESTRACJA

ZGŁOŚ UDZIAŁ

ul. Heleny Szafran 6
60-693 Poznań
NIP: 972-124-23-01
REGON: 302312600

Szymon Drobina

Brand Manager

ORGANIZATORZY:

Dominik Jańczak
Redaktor Naczelny